جمع آوري شبهات دینی و مذهبی دانش آموزان

 

  اداره تکنولوژي و گروه هاي آموزشی متوسطه با توجه به منویّات مقام معظم رهبري در تاریخ7   اسفند 1397 که فرمودند:

"   امروز دشمنان به زوایاي زندگی من و شما ملت انقلابی، با دقت دارند نگاه می کنند که شاید نقطه ضعفی پیدا کنند واز آنجا نفوذ کنند؛ این مناطق نفوذ دشمن را شناسایی کنید، و در مقابل آنها صف آرایی کنید؛ وقت را هدر ندهیم. امروز همه موظفیم، همه مسئولیم ".

  از تمامی همکاران دلسوز و علاقمند که در مدارس دوره ي متوسطه با جدیّت به سوالات دینی، مذهبی و شبهات وارده مشغول پاسخگویی به نسل جوان می باشند، درخواست می شود در صورت تمایل، شبهات (*) مذکور را به تفکیک پایه تحصیلی از طریق لینک های زیر به طور کامل بارگذاري و ارسال نمایند.

لینک دانلود بخشنامه اداره کل

 * شبهه يعنى هر اشكال، پرسش يا ابهامى كه در برداشت‌ها، تحليل‌ها، تصميمات و رفتارهاى مرتبط با سعادت فرد يا جامعه منشأ خطا و اشتباه در شناخت حق از باطل گردد. به  عبارت ديگر شبهه خود را شبيه به حق مى ‌نماياند و راه شناخت حق از باطل را مشكل و افراد را دچار شك و ترديد مى‌كند.

 

انسان از منظر قرآن

انسان از منظر قرآن،مسافری است رهسپار لقای خداوند سبحان (یا ایها الانسان انک کادح الی ربک کدحا فملاقیه )ودر این سیر،عوالمی را پیموده تا سرانجام به عالم طبیعت ونشئه دنیا،که دربیان عارفان به کفش کن کاخ با عظمت آفرینش تعبیر شده، رسیده است (لقد خلقنا الانسان فی احسن تقویم،ثم رددناه اسفل سافلین) وعوالمی راپیش رو دارد تا به لقای مهر وجمال یا قهر وجلال حضرت حق راه یابد.

منبع: مبادی اخلاق در قرآن آیت الله جوادی آملی ،ص15