جمع آوري شبهات دینی و مذهبی دانش آموزان

 

  اداره تکنولوژي و گروه هاي آموزشی متوسطه با توجه به منویّات مقام معظم رهبري در تاریخ7   اسفند 1397 که فرمودند:

"   امروز دشمنان به زوایاي زندگی من و شما ملت انقلابی، با دقت دارند نگاه می کنند که شاید نقطه ضعفی پیدا کنند واز آنجا نفوذ کنند؛ این مناطق نفوذ دشمن را شناسایی کنید، و در مقابل آنها صف آرایی کنید؛ وقت را هدر ندهیم. امروز همه موظفیم، همه مسئولیم ".

  از تمامی همکاران دلسوز و علاقمند که در مدارس دوره ي متوسطه با جدیّت به سوالات دینی، مذهبی و شبهات وارده مشغول پاسخگویی به نسل جوان می باشند، درخواست می شود در صورت تمایل، شبهات (*) مذکور را به تفکیک پایه تحصیلی از طریق لینک های زیر به طور کامل بارگذاري و ارسال نمایند.

لینک دانلود بخشنامه اداره کل

 * شبهه يعنى هر اشكال، پرسش يا ابهامى كه در برداشت‌ها، تحليل‌ها، تصميمات و رفتارهاى مرتبط با سعادت فرد يا جامعه منشأ خطا و اشتباه در شناخت حق از باطل گردد. به  عبارت ديگر شبهه خود را شبيه به حق مى ‌نماياند و راه شناخت حق از باطل را مشكل و افراد را دچار شك و ترديد مى‌كند.

 

تبریک سال جدید وفضیلت ماه رجب

آغاز بهار طبیعت وشروع سال جدید برهمکاران عزیز مبارک باد

رجب ماه هفتم از سال قمری است ودر اسلام رجب از ماه های حرام به شمار آمده است بدین خاطر آن را رجب الفرد می گویند زیرا سه ماه از ماه های حرام به هم پیوسته اند واین ماه از آن ها جدا وفرد است.

فضیلت ماه رجب : امام کاظم (ع) فرمودند: رجب ماه بزرگی است که خداوند(پاداش) نیکی ها را درآن دوچندان وگناهان را پاک می کند.   (من لا یحضره الفقیه،ج2،ص92

حدیث قدسی درباره ماه رجب : خداوند متعال می فرماید: ماه رجب را ریسمان میان خود وبندگانم قرار داده ام هر کس به آن چنگ زند به وصال من می رسد.  (اقبال الاعمال،ج3،ص174)