جمع آوري شبهات دینی و مذهبی دانش آموزان

 

  اداره تکنولوژي و گروه هاي آموزشی متوسطه با توجه به منویّات مقام معظم رهبري در تاریخ7   اسفند 1397 که فرمودند:

"   امروز دشمنان به زوایاي زندگی من و شما ملت انقلابی، با دقت دارند نگاه می کنند که شاید نقطه ضعفی پیدا کنند واز آنجا نفوذ کنند؛ این مناطق نفوذ دشمن را شناسایی کنید، و در مقابل آنها صف آرایی کنید؛ وقت را هدر ندهیم. امروز همه موظفیم، همه مسئولیم ".

  از تمامی همکاران دلسوز و علاقمند که در مدارس دوره ي متوسطه با جدیّت به سوالات دینی، مذهبی و شبهات وارده مشغول پاسخگویی به نسل جوان می باشند، درخواست می شود در صورت تمایل، شبهات (*) مذکور را به تفکیک پایه تحصیلی از طریق لینک های زیر به طور کامل بارگذاري و ارسال نمایند.

لینک دانلود بخشنامه اداره کل

 * شبهه يعنى هر اشكال، پرسش يا ابهامى كه در برداشت‌ها، تحليل‌ها، تصميمات و رفتارهاى مرتبط با سعادت فرد يا جامعه منشأ خطا و اشتباه در شناخت حق از باطل گردد. به  عبارت ديگر شبهه خود را شبيه به حق مى ‌نماياند و راه شناخت حق از باطل را مشكل و افراد را دچار شك و ترديد مى‌كند.

 

تسلیت اربعین حسینی

اربعین سالار وسرور شهیدان بر شیعیان تسلیت باد.

امام حسن عسکری (ع) فرمودند:علامت های مومن 5 چیز است: 51 رکعت نماز فریضه ونافله در شبانه روز، زیارت اربعین ، انگشتر به دست راست کردن، پیشانی بر خاک نهادن در سجده وبسم الله الرحمان الرحیم  را بلند گفتن .(مفاتیح الجنان،ص545)

چرا امام حسین (ع) فقط اربعین دارد؟1- مصیبت امام حسین (ع) برای هیچ امام وپیامبری پیش نیامده است. 2-تمام مصائب روز عاشورا در روز اربعین برای اهل بیت آن حضرت تجدید شد وآن روز روز سختی برای خاندان پیامبر(ص) بود.3-دشمنان اسلام با به شهادت رساندن امام حسین (ع) قصد نابودی دین اسلام را داشتند وهمواره تلاش می کردند تا حادثه کربلا به کلی فراموش شود امامان وشیعیان هم برای مقابله با دشمنان و زنده نگه داشتن قیام امام حسین (ع) از هر مناسبتی استفاده می کردند.4- این کار یک نوع مبارزه با ستمگران بنی امیه وبنی عباس وطاغوتیان هر زمان است وانتقال فرهنگ شهادت به نسل های آینده است 5- معرفت وشناخت امام حسین (ع) وشناخت هدف قیام حسین که آگاهی انسان ها ونجات آن ها از گمراهی وضلالت است.

فرازی از زیارت اربعین : و بذل مهجته فیک لیستنقذ عبادک من الجهالة وحیرة الضلالة

امام حسین (ع) خون پاکش  را در راه خدا داد تا بندگانش را از جهالت وضلالت نجات دهد.